Americká hypotéka

Porovnat sazby hypoték už dnes!

Typ úvěru:
Požádat o nabídku

Americká hypotéka

Americká hypotéka představuje produkt neúčelového úvěru, o který může zažádat jakýkoliv klient starší 18 let, který je schopen bankovní instituci ručit konkrétní nemovitostí, kterou má ve svém osobním vlastnictví, nebo je ve vlastnictví jeho blízkého rodinného příslušníka a nachází se na území České Republiky. Nejčastěji se jedná o rodinné domy, bytové domy, byty v osobním vlastnictví apod.

Její prostředky lze využít k jakýmkoliv účelům, například na pořízení nového bydlení, vybavení domácnosti, dovolenou, koupi jakékoliv věci, ale rovněž ji lze vložit jako vklad do podnikání nebo vzdělávání. Banka nezjišťuje důvod, proč o hypotéku žádáte, je tedy pouze na vás, za co poskytnuté peníze utratíte.

Americká hypotéka je výhodná především pro svou nižší úrokovou sazbu v porovnání s obyčejným úvěrem. Dalším pozitivem je delší doba splatnosti a tím pádem nižší dílčí splátky. Je zde i možnost předčasného splacení bez sankcí.

Výše americké hypotéky se odvíjí hlavně od hodnoty ručené nemovitosti a dále potom od konkrétní bonity žadatele. Standardně se však pohybuje v intervalu od 200 000 Kč do 5 000 000 Kč. Délku úvěru je možno individuálně nastavit, nejčastěji od 3 do 20 let s podmínkou, že v tomto období nesmí klient překročit věk 70 let.